atrybut alt: obrazek, kobieta w ciąży
Eventy

Zabawy na Baby Shower – 8 sprawdzonych propozycji

Jakiś czas temu na blogu pojawił się wpis ze wskazówkami o tym czego nie może zabraknąć na Baby Shower. Wpis przeczytasz tutaj:

Obiecałam wtedy, że rozszerzę temat zabaw na tę okazję. Baby Shower to wyjątkowe spotkanie kobiet, spośród, których jedna za chwilę przywita na świecie maluszka. Na tego typu spotkaniu nie może zabraknąć wesołych zabaw, które zapewnią rozrywkę nie tylko przyszłej mamie, ale wszystkich obecnym na przyjęciu kobietom.

 Ok. Zaczynamy zabawę! Oto kilka propozycji:

Fotografie w roli głównej

Pierwsza opcja – przyszła mama przynosi kilka zdjęć z różnych okresów swojego życia. Zadaniem koleżanek jest ułożenie zdjęć chronologicznie, od momentu gdzie była najmłosza do aktualnej chwili.

Druga opcja wymaga przygotowania po stronie wszystkich obecnych na przyjęciu. Każda z dziewczyn przynosi jedno zdjęcie z okresu wczesnego dzieciństwa. Tym razem zadaniem przyszłej mamy będzie odgadnięcie kto jest na zdjęciu.

Słowa otuchy na przyszłość

Nie ma co się oszukiwać, po pojawieniu się Małego Człowieczka na świecie oprócz fali ogromnej miłości, bywa ciężko. Płacz, potencjalne bóle brzuszka, adaptacja maluszka do nowych warunków, do tego mała ilość snu i szalejące hormony u mamy, potrafią czasem wyprowadzić z równowagi. W takich chwilach zbawienne będzie wsparcie osób trzecich.
Niech każda z obecnych napiszę kilka ciepłych słów na przykład dokańczając zdanie: „Będziesz cudwoną mamą ponieważ…”. Umieśćcie karteczki w przygotownym do tego słoiku, który mama zabierze do domu i otworzy w trudniejszej chwili.

Obstawiam... ankieta dotycząca maluszka

Przygotujcie pytania na kartkach, niech każda z uczestniczek Baby Shower poda swoje odpowiedzi:

Kto lepiej zna przyszłą mamę - ankieta

Kolejne pytania, tym razem dotyczące mamy
Oto propoycje, oczywiście można i na pewno warto dodać swoje pytania:

Ubieranki na czas

Zorganizujcie pluszaka bądź lalkę, pieluszki i śpioszki. Każda z dziewczyn z zasłoniętymi oczyma niech spróbuje jak najszybciej ubrać pluszowego lub lalkowatego bobasa. Włączcie stoper i zmierzcie czas.

Tablica życzeń dla maluszka

Przygotujcie kartkę A3, lub brystol oraz flamastry. Na środku przyklejcie zdjęcie z USG, niech każda z Was napiszę kilka słów do małego Człowieka.

Prezentacja – „Zanim została mamą”

Prezentacje to dobry pomysł na każdą imprezę! Dzięki niej zaproszeni mogą skupić się na osobie, wokół, której dzieje się „całe zamieszanie”. Prezentacja w czasie Baby Shower dotyczyć będzie oczywiście przyszłej mamy. Można poprosić wszystkie zaproszone dziewczyny o przesłanie zdjęcia i opisanie wspomnienia z mamą, tak by mogła ona odgadnąć z kim związane jest dane wspomnienie. Świetną niespodzianką będzie też zestawienie zdjęć przyszłej mamy z czasów sprzed ciąży z komentarzem, co robiła i co już nie wróci, ale za to co dobrego ją czeka, w kontekście przygody z macierzyństwem.

Baby kalambury/taboo

Kalambury i taboo to dwie kolejne zabawy, które wyśmienicie się sprawdzają niezależnie od typu imprezy. Przygotujcie hasła z kategorii – mama, dziecko, ciąża i grajcie!  O ile w kalambury można zdobywać punkty indywidualnie o tyle w taboo warto podzielić się na co najmniej dwa zespoły.

Jeśli zastanawiasz się na czym polegają te gry, tutaj znajdziesz podpowiedzi: 
👉kalambury 
👉taboo

PS wcale nie trzeba kupować gry planszowej, można samodzielnie przygotować hasła właśnie w tematyce pasującej do Baby Shower.

Oto moje 8 sprawdzonych propozycji. A według Ciebie, która zabawa jest konieczna podczas Baby Shower?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *