Eventy

Umowa na organizaje wesela – o czym warto pamiętać? Szablon gotowej umowy

Mówi się, że „umowa jest na złe czasy”. Jasne, fajnie jak można sobie ufać nawzajem. Z pewnością nikt z nas nie zdecydowałby się na organizację jakiejkolwiek uroczystości w lokalu, którym właścicielom w pewnym stopniu, by nie ufał. 

Dobrze jest jednak obustronnie podpisać dokument, w którym zawarte byłyby podstawowe informacje i regulacje potencjalnej współpracy.

Dziś mówimy o umowie na organizację wesela. Sprecyzowaną listę elementów, które warto zawrzeć w tym dokumencie, znaleźć można na blogu Ślubne Potyczki Prawne . To bardzo rzetelna i szczegółowa lista.
Chciałabym się z Wami podzielić nieco skróconą listą koniecznych aspektów. Sama podpisywałam umowę w takiej formie. Została ona bez problemu zaakceptowana przez menadżerów sali, a mi samej dała poczucie dbałości o najważniejsze kwestie. 

Myślę, że nie warto w tym temacie popadać ze skrajności w skrajność. Nie należy odpuszczać tej formalności, ale też nie ma co tworzyć 10-stronnicowej umowy, które mogą zniechęcić obie strony.

Oto lista kluczowych elementów, które warto by znajdowały się w umowie:

1. Informacje podstawowe

2. Obowiązki wykonawcy (właściciela Sali)

3. Obowiązki Zleceniodawcy (Pary Młodej)

4. Warunki odwołania imprezy/odstąpienia od umowy

Zaznaczam jednocześnie, że draft, którym się dzielę wynika z moich indywidaulnych doświadczeń. Nie biorę odpowiedzialny za wszelkie prawne zarzuty. Można, nie trzeba z tego skorzystać, myślę jednak, że warto. 😊

Zapraszam też do przeczytania wcześniejszego artykułu, dotyczącego aspektów, na które warto zwrócić uwagę, przy wyborze lokalu na imprezę. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *