Eventy

Prezent dla rodziców z okazji ślubu – 10 pomysłów na upominek z serca

Ślub i wesele to szczególna okazja podczas, której chcemy wyróżnić pewne wyjatkowe osoby. To Ci, którzy włożyli serce w nasze wychowanie, zarywali noce w czasie naszego dzieciństwa, martwili się gdy my się martwiliśmy, cieszyli jak nikt inny z naszych osiągnięć, towarzyszyli w poznawaniu świata, trzymając nas za ręcę i nadal mocno nam kibicują. To nasi rodzice.

Wiem, że czasem relacje z rodzicami bywają trudne, ale to właśnie oni podarowali nam coś najcenniejszego – dar życia. Szukamy więc pomysłów na to w jaki sposób im podziękować. Wdzięczność trudno jest ubrać w słowa, a co dopiero wybrać konkretny upominek.

W tym artykule, skupiam się na przedstawieniu 10 pomysłów, które zachwycają estetyką i starannością. Myślę, że decydując się na wybór któregoś z nich, macie duże szanse na poruszenie serc swoich rodziców.

1. Dedykowana makrama

atrybut alt: makrama, upominek dla rodziców

Makramy wykonywane są ręcznie przez instagramowiczkę, na której profil ostatnio trafiłam (proza_handamde) . Są genialne! A co najważniejsze można je zindywidualizować. Stawiam je na pierwszym miejscu. To cudo zdecydowanie zachwyca oryginalnością i estetyką.

2. Zdjęcie ślubne

atrybut_alt: Para Młoda wychodząca z Kościoła

Spotkałam się z tym ciekawym pomysłem na weselu moich znajomych. W czasie gdy wychodzili z kościoła, trzymając się za ręce i triumfując z tej okazji, że właśnie zostali mężem i żoną, fotograf wykonał im zdjęcie. W ekspresowym tempie zostało ono wywołane w formacie A2 i wstawione w ramkę, z dedykacją dla rodziców. Upominek rodzice otrzymali już na weselu. Było to dla nich sporym zaskoczeniem.

3. Dedykowana skrzynka ręcznie malowana

atrybut alt: skrzynka z napisem dziękuję
atrybut alt: ręcznie malowana skrzynka, podziękowania

Podzielę się też pomysłem z mojego wesela. Moja uzdolniona przyjaciółka wykonała dla mnie ręcznie malowane, zindywidualizowane skrzynki, z wybranym przeze mnie cytatem. Razem z mężem wyposażyliśmy je w naturalne produkty – miody, herbaty, czekolady itd. Skrzynki trafiły do naszych ukochanych rodziców i babć. Mimo, że produkty zostały skonsumowane, skrzynki do dziś przydają się i są cudowną pamiątką.

4. Album stworzony przez Parę Młodą

Album to upominek, który zwykle wywołuje wzruszenie. Można stworzyć historię ze zdjęć od dzicieństwa do chwili obecnej Pary Młodej. Pomiędzy zdjęcia warto wpleść słowa podziękowań. To prezent, w który trzeba włożyć czas, swoją własną kreatywność i… serce. Rodzice z pewnością to docenią.

5. Zaproszenie na wspólną kolację/wspólny wyjazd

W prezentach dla rodziców zwykle nie chodzi o wydanie jak największej ilości pieniędzy. Tutaj absolutnie cena nie przekłada się na „siłę” podziękowań. W tym pomyśle chodzi o wspólnie spędzony czas. Można zaprosić rodziców do restauracji na elegancką kolację, można też przygotować coś pysznego w domu i przy rodzinnym stole zagrać w gry planszowe, lub obejrzeć albumy. Można zabrać ich na wycieczkę do komfortowego hotelu, czy w ciepłe kraje, a można zorganizować piknik blisko domu z samodzielnie przygotowanymi przekąskami. Nieważna jest forma – podarowany rodzicom czas, będzie cudownym prezentem samym w sobie.

6. Portrer

atrybut alt: portert z dedykacją

źródło: https://kwietnikobrazow.pl/blog/blog/podziekowania-dla-rodzicow-na-slub-portrety-z-zyczeniami

Namalowany specjalne z tej okazji portert przedstawiający narzeczonych, to zdecydowanie jedyny w swoim rodzaju upominek. To coś co będzie przypominało rodzicom nie tylko o dniu zaślubin ich dzieci, a także o wdzięczności, którą w taki właśnie sposób chcieli wyrazić.

7. Las w słoiku/roślina w szkle

roślina w szkle

Do tego można dołożyć na przykład dedykowaną drewnianą tabliczkę. Ten upominek zdecydowanie robi wrażenie pod kątem estetyki. Jest też bardzo naturalny, co w dzisiejszym świecie (na szczęście 😊) się liczy. Dobrze zaopiekowany może zdobić mieszkania Twoich rodziców przez lata.

8. Personalizowane drzewko z grawerem

atrybut alt: drzewko, podziękowania dla rodziów

Źródło: https://archiwum.allegro.pl/oferta/podziekowania-dla-rodzicow-drzewko-grawer-i7126233296.html

Pomysł jest o tyle ciekawy, że można wyrazić za co chcemy podziękować rodzicom. Dodatkowo umieszczone imię i data ślubu, wprowadza akcent personalizacji.

9. Prezentacja/film

Pewną formą prezentu może być prezentacja, film lub piosenka stworzona specjalnie na okazję podziękowań podczas wesela. Ja postawiłam na zdjęcia – moje i męża – z dzieciństwa, wieku nastoletniego i później. Każde zdjęcie niosło ze sobą przesłanie – za co chcemy podziękować naszym rodzicom. W prezentacji umieściliśmy też nasze zdjęcia z gośćmi, dziękując im w ten sposób za przybycie i wspólne świętowanie.

10. Ulubiona rzecz

Nikt nie powiedział, że prezenty dla rodziców muszą być takie same. Jeśli Para Młoda dokładnie przemyśli co lubią ich rodzice i pójdą właśnie w tym kierunku, nie będzie obaw, że prezent będzie nietrafiony, choć pewnie niewielu rodziców myśli w takich kategoriach. Miło im jednak pewnie będzie, jeśli w taki sposób przekażecie informacje „My znamy Was najlepiej! Wiemy o czym marzycie!”.

Prezent z tej listy, czy też inny z pewnością wywoła uśmiech, a być może również zły wzruszenia na twarzach Waszych rodziców. Nic jednak nie zastąpi zwykłego, szczerego dziękuję z uśmiechem na ustach i z wdzięcznością w oczach.
„Kocham Cię, Kocham Was” to słowa, która czasem wypowiada się za rzadko, do najważniejszych osób na świecie. Myślę, że to dla rodziców będzie wyrazem najpiękniejszych podziękowań.

Dajcie znać jakie  są Wasze pomysły na prezenty dla rodziców w dniu ślubu!

 

Jeśli właśnie szykujecie się do ślubu i wesela, zachęcam do pobrania pliku excelowego z listą zadań do zrobienia:

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *