atrybut alt: plan, marker
Eventy

Lista rzeczy do zrobienia przed ślubem – szczegółowy plan zadań

Chaos organizacyjny przy projekcie “ślub i wesele”, czasem naprawdę może zniechęcać do całego przedsięwzięcia. Co i kiedy trzeba zrobić, tak by o niczym nie zapomnieć, by cały plan miał ręcę i nogi?

Grunt to dobra organizacja! Zadań jest wiele – to prawda, ale dobrze skonstruowany plan, realizowany sukcesywnie w ustalonej perspektywie czasu, to podstawa. Dzięki temu uda Ci się ograniczyć stres związany z organizacją tego ważnego wydarzenia i zapobiec niemiłym niespodziankom.

Dla ułatwienia, podsyłam excel-owy plan “to do”. Jestem “tabelkowa” i mi osobiście bardzo pomógł. Dzięki temu miałam poczucie kontroli i nie ogarniał mnie stres rosnący proporcjonalnie do zbliżającego się terminu ślubu i wesela.

W pliku znajdziesz obszerną listę zadań ułożonych chronologicznie w czasie. Począwszy od tych, które warto wykonać na minimum rok przed ślubem do takich, które najlepiej zrealizować tuż przed weselem. Oczywiście podany czas jest umowny. Bywa przecież, że Pary Młode decydują się na zaślubiny po dwóch latach od zaręcznyn, a czasem dają sobie czas na organizację pół roku, lub mniej. Zaproponowana  kolejność może przynieść jednak korzyści, niezależnie od tego czy zakładasz dwa lata, czy dwa miesiące na przygotowania.

Moja propozycja jest szczegółowa. Pewnie nie każdy będzie miał potrzebę zrealizować wszystkie podpunkty. Wybierz, te które będą wpisywały się w Twoją koncepcję oraz budżet. 

Obok każdego zadania znajduje się miejsce, w którym można odznaczyć jego realizację, koszty z tym związane oraz potencjalne komentarze lub uwagi.

Mam nadzieję, że dzięki temu organizacja ślubu, czy wesela choć w małym stopniu wyda Ci się mniejszym wyzwaniem i przyniesie więcej frajdy. 🙂 

W kolejnych artykułach zamieszczę wskazówki o tym, jakie kwestie warto ustalić z poszczególnymi dostawcami usług weselnych.

A jeśli uważasz, że plik okazał się przydatny, zapraszam do zapisania się na newsletter. Dzięki temu nie ominą Cię kolejne wpisy, między innymi o tematyce ślubno-weselnej.

Powodzenia w przygotowaniach! 

Jeśli chcesz poznać moją historię ślubno-weselną zapraszam do lektury wcześniejszego wpisu:

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *