Eventy

10 pomysłów na to jak odmienić domowe przyjęcie urodzinowe

Zbliżają się urodziny Twoje lub bliskiej Ci osoby? Warto celebrować takie momenty!

Może zwykle wychodziliście do restauracji lub knajpki ze znajomymi, może gdzieś wspólnie wyjeżdżaliście. Biorąc pod uwagę obecną sytuację, tym razem pewnie wszyscy świętować będziemy w domach.

Urodziny w domu nie muszą być nudne!

Chciałabym Ci przybliżyć kilka pomysłów na to jak urozmaicić takie domowe przyjęcie. Nie zawsze scenariusz urodzin w domu musi być taki sam: zapraszamy gości, przygotowujemy jedzenie, zaserwujemy jakiś alkohol, zamówimy torta dla solenizanta i koniec atrakcji. Niewielkim kosztem, można zorganizować coś więcej, tak by nasz jubilat zapamiętał tę imprezę urodzinową jako wyjątkową, a jego goście również się świetnie bawili.

Zawsze dobrą opcją jest zorganizowanie przyjęcia niespodzianki. Jednak w czasie pracy zdalnej, gdzie nierzadko całymi rodzinami większość czasu spędzamy w domu – może być to trudne. Jak więc można uatrakcyjnić przyjęcie urodzinowe? Czytaj dalej! 😊

Tym razem mówimy o domowym przyjęciu urodzinowym osoby dorosłej. Jeśli zbliżają się urodziny Twojego dziecka i szykujesz kinder party, koniecznie przeczytaj artykuł o tym jak uatrakcyjnić dziecięcą imprezę domową:

Pomysły na uatrakcyjnienie domowego przyjęcia urodzinowego

1. Prezentacja multimedialna

Na pewno świetną niespodzianką dla jubilata będzie wyświetlenie dedykowanej prezentacji multimedialnej. Co możesz w niej zawrzeć? Zdjęcia z dzieciństwa, zdjęcia z ważnych momentów życia ułożone chronologicznie, lub zabawne, ale nie ośmieszające zdjęcia. Możesz urządzić quiz w formie prezentacji. Przed imprezą, poproś gości o podesłanie opisu wybranego wspomnienia z solenizantem. Na prezentacji wyświetlisz opisane wspomnienie, a zadaniem solenizanta będzie odgadnięcie autora. Przyniesie to sporo śmiechu i frajdy dla wszystkich uczestników przyjęcia. Do przygotowania prezentacji możesz skorzystać z popularnego wszystkim i znanego PowerPointa. Świetnym wyborem będzie również Canva lub Prezi, za pomocą których wykonasz bardziej dynamiczną prezentacje.

2. Film z życzeniami od gości

Kolejną świetną niespodzianką dla jubilata będzie film, na którym pojawią się znane mu osoby, przekazujące życzenia urodzinowe. Jest to o tyle ciekawy pomysł, że mogą się tam pojawić osoby, które nie uczestniczą w imprezie, a które chciałyby przekazać miłe słowa z okazji urodzin. W tym celu również będzie trzeba jeszcze przed wydarzeniem, poprosić gości o nagranie krótkich filmików, na których składają życzenia. Twoim zadaniem będzie zmontowanie jednego dłuższego filmu. Oprócz życzeń urodzinowych możesz tam zawrzeć inne sceny. Może masz jakiś materiał w swoim archiwum z solenizantem w roli głównej? Taki film możesz stworzyć bardzo łatwo z wykorzystaniem nawet aplikacji w telefonie. Możesz skorzystać również z tych 👉propozycji.

3. Motyw przewodni imprezy

Pomyśl co lubi osoba, dla której organizujesz przyjęcie urodzinowe? Zorganizuj imprezę z motywem przewodnim! Może będzie to ulubiony serial, a może jakieś konkretne hobby? Jeśli znajdziesz coś takiego, poproś swoich gości o odpowiednie w danym temacie stroje. Motyw przewodni może się przewijać w dekoracji, atrakcjach i oczywiście na torcie urodzinowym.

4. Przygotuj dekoracje

I nie mówimy tutaj jedynie o urodzinowych balonach. Zadbaj o wizualny efekt przyjęcia. Ten aspekt jest mocno powiązany z poprzednim – jeśli planujesz imprezę z motywem przewodnim, dekoracja powinna być w to wpasowana. Niemniej, jeśli nie planujesz konkretnego motywu przewodniego, warto przygotować serwerki, girlandy, ładnie przyozdobić stół… Świetnym pomysłem będą spersonalizowane naklejki na kubeczkach do napojów lub miskach, czy półmiskach z przekąskami. Aby podkreślić czyje urodziny obchodzicie warto wykonać spersonalizowany napis zawieszony na ścianie, czy zasłonkach.

atrybut alt: tort weselny

5. Spersonalizowany tort

Niezależnie od motywu przewodniego, napis na torcie (bądź zamówiony toper) powinien jedoznacznie określać czyje i które urodziny obchodzicie. Niech akcenty na torcie powiązane będą z czymś co charakteryzuje Waszego solenizanta – może jakieś specyficzne cechy charakteru, lub wyglądu, a może właśnie będzie to powiązane z jego zainteresowaniami. Wybierz cukiernie, określ swoje potrzeby i niech działają.  A może wśród znajomych, czy rodziny masz kogoś kto jest artystą i potrafiłby stworzyć pyszne tortowe dzieło sztuki? Wybierając tort pamiętaj, aby każdy gość na imprezie mógł go skosztować. W dzisiejszych czasach wielu z nas ma nietolerancje laktozy, nie jada glutenu itd.

6. Pudło prezentowe

Nie ma urodzin bez prezentu. A może zamiast pojedynczych prezencików, które goście będą wręczać solenizantowi przygotujecie jedno wielkie pudło prezentowe, w którym ukryjecie wszystkie podarunki? Wymagałoby to zebrania jeszcze przed imprezą wszystkich prezentów oraz przygotowania dużego kartonu i umieszczenia w nim sporej ilości zgniecionych gazet. W odpowiednym momencie na domowym przyjęciu urodzinowym, poproście jubilata o rozpakowanie pudła. Dla lepszego efektu, na samym wierzchu można umieścić urodzinowe balony z helem, które wyfruną zaraz po otwarciu pudełka. Jeśli mowa o prezentach – często jest tak, że goście zastanawiają się co kupić solenizatowi. Ty jako jedna z najbliższych osób, możesz znać jego potrzeby i marzenia bardziej niż pozostałe towarzystwo. Możesz przygotować stosunkowo wcześniej listę prezentów, z której goście wybiorą czym chcieliby obdarować jubilata.

7. Quiz wiedzy

Kolejną atrakcją, która pozowli wszystkim zaproszonym skupić uwagę na solenizancie i która urozmaici przyjęcie, może być organizacja quizu wiedzy właśnie o jubilacie. Przygotuj wcześniej ankiety z pytaniami, niech to  będą pytania, na które Ty znasz odpowiedzi. Lub jeśli nie planujesz niespodzianki, zapytaj o nie Twojego solenizanta. Quiz możesz zorganizować również w postaci prezentacji multimedialnej – punkt otrzymuje osoba, która udzieli najszybciej poprawnej odpowiedzi. Osoba, która podczas quziu zdobędzie największą liczbę punktów otrzymuje nagrodę. To może być cokolwiek symboliczego – na przykład dodatkowa porcja ciasta, na wynos do domu. 😉 Tutaj chodzi o zabawę, nie nagrodę.

8. Galeria zdjęć

Na domowych przyjęciach urodzinowych doskonale sprawdzi się bufet z drinkami i przekąskami, zamiast zasiadnej kolacji. Dzięki temu impreza będzie bardziej dynamiczna. Goście swodnie będą się poruszać po salonie, czy mieszkaniu i być może dzięki temu łatwiej uda się ich zachęcić do tańca (jeśli planujesz). Obok bufetu zorganizuj galerię zdjęć np. w postaci tablicy, czy zdjęć zawieszonych na sznurku. Galeria będzie przedstawiała zdjęcia gości z solenizantami. Przed imprezą poproś gości o przesłanie zdjęć. Na pewno to miejsce wzbudzi duże zainteresowanie nie tylko ze względu na chęć przekąszenia czegoś lub zjedzenia, a także na wspomnienia i historie, które będą opowiadane właśnie przy okazji oglądania galerii zdjęć.

9. Wieczór gier planszowych

Aby urozmaicić domowe przyjęcie urodzinowe zaplanuj rozgrywki gier planszowych. Mało kto nie lubi tego typu atrakcji. Jeśli nie masz w domu żadnych gier, poproś znajomych o ich przyniesienie lub sprawdź czy w Twoim mieście jest wypożyczalnia gier planszowych. W ostateczności świetnym rozwiązaniem jest aplikacja z grą 👉„Tabu” ” na telefony komórkowe. Podzielcie się na dwa zespoły i zagrajcie, zobaczycie jak to bardzo wciąga! Przy okazji okaże się kto z kim najlepiej się komunikuje.

10. Wieczór filmowy

A jeśli na domowym przyjęciu urodzinowym spodziewasz się bardziej „statycznej ekipy”, zorganizuj wieczór filmowy. Niech to nie będzie jednak zwykłe siedzenie na kanapie i wpatrywanie się w ekran telewizora. Stwórz prawidzwy klimat kinowy. Wypożycz rzutnik, znajdź miejsce w domy gdzie na jasnej ścianie wyświetlisz obraz. Pozapalaj światełka, które stworzą ciepły klimat, a jako przekąskę przygotuj popcorn w kartonikach z dedykowaną naklejką urodzinową i rozdaj gościom przed seansem.

atrybut alt: mężczyzna zdmuchujący świeczki

Mam nadzieję, że przy okazji oganizacji kolejnej imprezy urodzinowej uda Ci się wykorzystać, któryś z zaproponowanych pomysłów. Jestem pewna, że zarówno solenizant jak i goście będą bardzo pozytywnie zaskoczeni i zapamiętają to przyjęcie na długo. Przecież wiesz, że warto budować pozytywne, niezapomniane wspomnienia 😊

A jeśli masz w zanadrzu jakieś inne, ciekawe pomysły na urozmaicenie domowego przyjęcia urodzinowego, koniecznie podziel się w komentarzu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *