atrybut alt: kobieta w ciąży
Eventy

Must-have na Baby Shower – 6 elementów, których nie może zabraknąć

Jeszcze niedawno mało znaną imprezę Baby Shower, już teraz ochodzimy w kręgach naszej rodziny i znajomych, coraz częściej i coraz huczniej. Słusznie! Niebawem na świecie pojawi się Nowy Człowiek, jest więc co świętować!

Jak wiemy Baby Shower to impreza kobiet, wśród których główną rolę pełni przyszła mama, szykująca się na rychłe powitanie swojego maluszka. Organizacją nie zamuje się jednak ona sama, a jej przyjaciółka, siostra, czy po prostu ktoś z najbliższego otoczenia.

O czym warto pamiętać, aby stworzyć atrakcyjne Baby Shower nie tylko dla przyszłej mamy, a także dla pozostałych Pań? Podpowiadam w 6 punktach!

atrybut alt: kobieta w ciąży

Moje wspomnienie z tego cudownego okresu. Sesja z ostatnich tygodni ciąży.

"Oh baby!"

“It’s a gril”,”It’s a boy”… urocze balony z helem nawiązujące do tego czy witać na świecie będziemy dziewczynkę czy chłopca, to podstawa! W temacie dekoracji już same balony „robią robotę”. Ponadto pełnią jeszcze jedną rolę – są świetną pamiątką dla mamy, która później może zdobić pokój maluszka.

Nie zawsze musimy stawiać jednak na niebieskie balony dla chłopca, czy różowe dla dziewczynki. Oczywiście balony warto dopasować do motywu przewodniego Baby Shower. Może organizatorka postawi na motyw rustykalny, lub na przykład zdecyduje się na bardzo modne kolory ziemi – brąz, zieleń, szarości, a całość wypełni ciekawym napisem.

Poszperałam nieco w sieci (Pinterest jest zwykle moją największą inspiracją). Zamieszczam kilka pomysłów, które zachwycają estetyką i kolorystką. A Wy w jakim stylu gustujecie? 

 

Poza balonami warto pamiętać o świeżych kwiatach, ładnej zastawie, czy pasujących do reszty serwetkach. Zwykle, to drobne detale determinują efekt końcowy całości.

Dla każdego coś dobrego

Nie ma dobrej imprezy, bez dobrego jedzenia. To dotyczy też Baby Shower. Dobrze jest postawić na bufet z przekąskami. Nie mówimy jednak o przekąskach z przypadku! Babeczki, muffiny, ciasteczka, kolorowe, bezalkoholowe drinki. To zdecydowanie must have na tego typu imprezie. Jeśli polewa babeczek, będzie odpowiadała kolorystyce przewodniej, a ciasteczka zostaną wykonane w foremkach nawiązujących do dziecięcej fantazji, to już w ogóle będzie pysznie! Nie jest to konieczność, raczej kwestia estetyki, trzeba jednak pamiętać o torcie. A ten warto by nawiązywał do tematyki uroczystości.

Można też przygotować zdrowe przekąski, warzywa i owoce. Te mają taką gamę kolorstyczną, że już same w sobie będą piekną dekoracją.

Zobaczcie sami jakie cuda można stworzyć:

Gry, konkursy, testy

Na kobiecych imprezach zawsze jest o czym rozmawiać. Tym bardziej jeśli tematem przewodnim są dzieci. Warto jednak zadbać o dodatkowe atrakcje i przygotować kilka konkursów, gier lub testów.

Konkretne pomysły na gry i zabawy podczas Baby Shower pojawią się w kolejnych artykułach, zostawiam jednak garść inspiracji już teraz:

Test wiedzy

Obwód brzuszka przyszłej mamy, imię maluszka, przewidywana data urodzin, kto pierwszy dowiedział się o ciąży, ile obecnie waży maluszek, kto wybrał dla niej/niego imię, itd.

Zgadywanki na przyszłość

Dokładna data narodzin, ile maluszek będzie ważył w dniu narodzin, ile czasu będzie trwał poród, jaki kolor oczu będzie miał maluszek, ile cm będzie mierzył, kto wykona pierwszą kąpiel.

Ubieranki na czas

Przygotujcie lalkę i pieluszkę, kto pierwszy przebieże malucha ten wygrywa!

Kto jest na zdjęciu

Niech każda z dziewczyn obecnych na Baby Shower, przyniesie swoje zdjęcie z wczesnego dzieciństwa. Zadaniem przyszłej mamy będzie odgadnąć, kto jest na zdjęciach.

Wskazówki dla mamy

Przygotujcie i wypełnijcie karty, w których przyszła mama znajdzie dobre rady, dokończcie:

Zawsze…
Nigdy…
Czasem warto byś…
Nie martw się o…
Moje życzenie dla Ciebie…
Będziesz świetną mamą, bo…

Przed imprezą przygotujcie małe karteczki, na których każda z Was dokończy zdanie. Włóżcie je do balonów i nadmuchajcie. Podczas Baby Shower zadaniem przyszłej mamy będzie przekuć balony i odczytać kartki.

Prezentacja

Zabawna prezentacja, w której główną rolę pełnić będzie przyszła mama to zawsze dobra atrakcja. Warto pamiętać jednak, by przede wszystkim była ona serdeczna, bez możliwości urażenia kogokolwiek. Tematyką może być na przykład: życie przed posiadaniem dziecka i życie po narodzinach maluszka, w których wykorzystacie wspólne zdjęcia z przyszłą mamą.

Prezent

To zdecydowany must have. Przy takich okazjach jestem zwolenniczką prezentów praktyczych. W związku z przyjściem na świat maluszka, rodzice mają sporo wydaktów, prezent na Baby Shower może nieco odciążyć ich budżet. Z drugiej też strony nie warto zbytnio obciążać portfela osób zaproszonych. Dlatego może dobrym pomysłem byłaby zrzutka na jeden, konkretny prezent?

Jeśli jednak każda z zaproszonych preferuje indywidualny upominek, warto poprosić przyszłą mamę o listę prezentów. Dzięki temu uzyska rzeczy realnie potrzebne.

Pięknym prezentem będzie też album pierwszych wspólnych chwil maluszka z rodzicami, w którym rodzice będą mogli zapisać wspomnienia.

atrybut alt: wyprawka dla dziecka, brzuszek ciążowy

Na zdjęciu gadżety, które mi osobiście się bardzo przydały: miś-szumiś i poduszka kurka do karmienia z La Millou jako numer 1.

Uchwycenie chwili

Jest tylko jeden na to sposób – zadbajcie o fotografa lub po prostu kogoś kto zrobi fotki. Nie musi to być od razu profesjonalna sejsa. Warto jednak, by zadanie to wpadło do kogoś spoza listy zaproszonych. Wtedy będziecie mieć pewność, że jakaś fotorelacja powstanie.

Dobre towarzystwo, z dobrym humorem

… na końcu, a pewnie warto by było od tego zacząć. Niech na liście gości znajdą się osoby bliskie dla przyszłej mamy. Te, które towarzyszyły jej podczas okresu ciąży, ale i takie, które planują wesprzeć ją po porodzie. Czasem na tego typu imprezach można zaobserwować zjawisko zapraszania jak największej liczby osób, tylko po to by uzyskać wysoką frekwencję. Tutaj chyba jednak liczy się ilość, nie jakość. A wspólne radowanie się z narodzin maluszka to piękna sprawa! 

To wszystko 🙂 . Myślę, że udane Baby Shower można zorganizować nie wydając fortuny, jednocześnie jednak dbając o najważniejsze elementy, estetykę i dodatkowe atrakcje. Z pewnością warto świętować tak ważne wydarzenie jak zbliżające się narodziny małego Człowieczka. To też wspaniałe uwieńczenie okresu ciąży dla mamy i możliwość podzielenia się swoją radością z najbliższymi.

Dajcie znać o jakie elementy – z Waszej perspektywy – warto zadbać podczas organizacji Baby Shower.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *